Молодіжні трудові загони (об"єднання)

Донизу

Молодіжні трудові загони (об"єднання)

Створювати по Helga на тему Ср Жовт 19, 2011 1:56 pm

Сучасна молодь – це люди, які часто не мають досвіду роботи, але мають велике бажання працювати і розвиватися у професійному плані. Але саме з працевлаштуванням молоді традиційно пов’язані такі проблеми, як відсутність досвіду або його недостатній рівень; велика конкуренція на молодіжному ринку праці; навчання у вищому навчальному закладі, коледжі або технікумі.

Молодіжні трудові загони – тимчасові формування, створені відповідними структурними підрозділами з реалізації державної молодіжної політики, молодіжними громадськими організаціями, загальноосвітніми, професійно-технічними і вищими навчальними закладами, молодіжними центрами праці з метою забезпечення вторинної зайнятості молоді у вільний від навчання час.

З прийняттям Указу Президента України від 06.10.99 № 1285/99 “Про заходи щодо забезпечення працевлаштування молоді” в Україні відроджено рух студентських, учнівських та волонтерських трудових загонів.

Отже, чи цікавий вам такий вид трудової діяльності?



Історична довідка.
Як це було?
Середина 50-х років... Перед СРСР поставлене завдання стрімкого розвитку сільського господарства, що потребувало за короткий період часу підняти цілинні землі. Цілина, ударні комсомольські будівництва, освоєння районів Сибіру й Далекого Сходу створили атмосферу патріотичного підйому всієї молоді.
В Казахстані з'явилися, пройшли життєву перевірку і одержали широке поширення способи організації праці та побуту студентської молоді в період літніх канікул, їх ідейно-політичне виховання та залучення до культурно-масової роботи. Згодом трудові загони стали невід'ємною частиною навчальної та виховної роботи у ВУЗах.
Збільшення числа загонів, необхідність їх організаційного об'єднання обумовили прийняття в 1962 році першого Уставу студентських будівельних загонів.
З 1963 року починає роботу інженерна служба, основними завданнями якої є: професійна підготовка студентів до літніх робіт, організація навчання по правилам техніки безпеки, проведення договірної кампанії, забезпечення кваліфікованого керівництва виробничою діяльністю. У цей же час формується медична служба, покликана забезпечувати охорону здоров'я не тільки членам загонів, але й громадянам з числа місцевого населення.
В 1964 році утворяться Центральний цілинний і Західно-Казахстанський штаби для керівництва загонами в робочий період; штаби при міськкомах та обкомах комсомолу для формування студентських загонів у підготовчий період. Затверджується Устав Цілинного студентського загону.
Студентський трудовий рух отримав правовий статус, що сприяло різкому збільшенню чисельності Всесоюзного студентського загону. До середини 70-х років у сім разів зріс обсяг роботи, розширилася сфера праці загонів у народному господарстві країни, з'явилися загони небудівельного напрямку. Однак з часом практика діяльності загонів виявила потребу в розширенні кола питань, регульованих правом, особливо тих, які пов'язані з оплатою та умовами праці.
Із прийняттям 26 травня 1976 р. постанови «Про заходи для подальшого поліпшення організації літніх робіт студентських загонів» почався новий етап у розвитку студентського трудового руху...
Після розпаду Радянського Союзу діяльність молодіжних трудових загонів в Україні була відновлена лише у 1999 році.

© 2011. Київський молодіжний центр праці

_________________
Той, хто хоче, робить більше, ніж той, хто може. (Г.Марі)

Завжди пам'ятайте одне просте правило: одягатись слід для тієї роботи, яку ви хочете мати, а не для тієї, яку маєте. (Д.Трамп)
avatar
Helga
Admin

К-ть повідомлень : 128
Дата регистрации : 07.10.2011
Звідки : КДАВТ

На початок Донизу

На початок


 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі