Тлумачний словник

Донизу

Re: Тлумачний словник

Створювати по Helga на тему Пн Жовт 24, 2011 1:35 pm

Молодіжні трудові загони – тимчасові формування, створені відповідними структурними підрозділами з реалізації державної молодіжної політики, молодіжними громадськими організаціями, загальноосвітніми, професійно-технічними і вищими навчальними закладами, молодіжними центрами праці з метою забезпечення вторинної зайнятості молоді у вільний від навчання час.

_________________
Той, хто хоче, робить більше, ніж той, хто може. (Г.Марі)

Завжди пам'ятайте одне просте правило: одягатись слід для тієї роботи, яку ви хочете мати, а не для тієї, яку маєте. (Д.Трамп)
avatar
Helga
Admin

К-ть повідомлень : 128
Дата регистрации : 07.10.2011
Звідки : КДАВТ

На початок Донизу

Re: Тлумачний словник

Створювати по Alyona на тему Пн Жовт 17, 2011 9:19 pm

Служба зайнятості — спеціальна служба, створена для реалізації політики зайнятості населення і забезпечення громадянам відповідних гарантій на всій території країни.
Діяльність Державної служби зайнятості здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України і місцевих органів державної влади. Державна служба зайнятості діє на підставі Закону України «Про зайнятість населення» та Положення «Про державну службу зайнятості», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 1991 року.

Ринок праці – ринок одного з факторів виробництва, де домогосподарства в ролі найманих робітників пропонують свою працю, а фірми - виробники товарів та послуг (працедавці) – потребують її. На ринку праці встановлюється ціна праці – ставка заробітної плати – та обсяг використання праці.

Праця (або послуги праці) – один з основних факторів виробництва, власниками якого є домогосподарства; це фізичні і розумові здібності людей, що можуть бути використані у виробництві благ.
Унікальність праці як виробничого фактора полягає в тому, що послуги праці неможливо відокремити від робітника. Але через те, що об’єктом купівлі-продажу є лише послуги праці робітника, а не сам робітник, поряд із ціною праці не менше важать умови праці, які визначаються трудовими угодами і чинним законодавством.

Вакансія (франц. vacance, від лат. vacans — вільний) - Не зайнята посада в штаті установи.

Резюмé (фр. résumé) CV (лат. curriculum vitae вимовляють курі´кулюм ві´те, що перекладається як "життєвий шлях") — це документ, в якому подаються короткі відомості про навчання, трудову діяльність та професійні успіхи й досягнення особи, яка його складає.
Основна вимога до такого документа - вичерпність потрібних відомостей і лаконізм викладу.
Найчастіше використовується під час прийому на роботу. Мета резюме — зацікавити роботодавця своєю кандидатурою. Подається він із супровідним листом, де висловлюється бажання отримати те чи інше місце та пояснюється, чому саме ви підходите на цю вакансію.

Підвищення кваліфікації - підготовка кадрів з метою удосконалення знань, умінь і навиків у зв'язку з підвищенням вимог до професії або підвищенням на посаді.

Перепідготовка кадрів - це одержання нової кваліфікації за відповідною спеціальністю (спеціалізацією) на базі раніше засвоєної освітньо-професійної програми підготовки бакалавра, спеціаліста в межах одного чи різних освітніх напрямів, яке не веде до підвищення освітньо-кваліфікаційного рівня, за винятком магістратури.

Навчальна практика - організовується на молодших курсах з метою прищеплення курсантам (студентам) первинних практичних навичок із спеціальності і проводиться в навчальних майстернях та навчальних центрах ВВНЗ.
Ремонтна (виробнича, корабельна) практика організовується на старших курсах з метою прищеплення професійних навичок із спеціальності і проводиться у військових частинах (установах, закладах), навчальних майстернях, навчальних центрах, підрозділах забезпечення навчального процесу ВВНЗ, а також на державних підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства оборони України (за згодою керівників), та ремонтних базах Збройних Сил України на посадах, що відповідають профілю підготовки слухачів (курсантів, студентів).

Професійна ідентифікація – це необхідна умова професійної самосвідомості особистості. Вона передбачає прийняття провідних професійних ролей, цінностей та норм, котрі спонукають особистість до ефективної практичної діяльності.

Професійне становлення в професійно-особовому аспекті розглядається як становлення особових, особово-ділових якостей, професійних компетентностей і професіоналізму спеціаліста.

Часткова зайнятість — це добровільна неповна зайнятість (менше 40 годин на тиждень).
avatar
Alyona
Admin

К-ть повідомлень : 31
Дата регистрации : 30.08.2011
Возраст : 29

http://kdavt.ukrainianforum.net

На початок Донизу

Re: Тлумачний словник

Створювати по Alyona на тему Пн Жовт 17, 2011 8:31 pm

Робота - певні завдання та обов'язки, що виконані, виконуються чи повинні бути виконані однією особою.

Кваліфікація - здатність виконувати завдання та обов'язки відповідної роботи.
У дипломі спеціаліста (молодшого спеціаліста) чи іншому документі про професійну підготовку кваліфікація визначається через назву професії (інженер-механік, економіст, токар, секретар-стенографіст тощо).

Професія - здатність виконувати подібні роботи, які вимагають від особи певної кваліфікації.


Востаннє редаговано Olga (Ср Жовт 19, 2011 1:45 pm); всього редагувалось 2 раз(и)
avatar
Alyona
Admin

К-ть повідомлень : 31
Дата регистрации : 30.08.2011
Возраст : 29

http://kdavt.ukrainianforum.net

На початок Донизу

Тлумачний словник

Створювати по Alyona на тему Пн Жовт 10, 2011 4:00 pm

Молодий фахівець (молодий спеціаліст) - це випускник вищого навчального закладу, якому присвоєно кваліфікацію фахівця з вищою освітою різних освітньо-кваліфікаційних рівнів і який працевлаштований на підставі направлення на роботу, вважається молодим фахівцем протягом трьох років з моменту укладення ними трудового договору із замовником. Час навчання в інтернатурі до цього терміну не
включається.Студентське самоврядування у вищому навчальному закладі — невід'ємна частина громадського самоврядування, що забезпечує захист прав і інтересів осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі, й їхню участь в управлінні вищим навчальним закладом.

Також його можна тлумачити як самостійну громадську діяльність студентів з реалізації функцій управління вищим навчальним закладом, яка визначається ректоратом (адміністрацією), деканатами (відділеннями) та здійснюється студентами згідно з метою й завданнями, які стоять перед студентськими колективами, функціонує з метою забезпечення виконання студентами своїх обов'язків і захисту їхніх прав й сприяє гармонійному розвитку особистості студента, формуванню у нього навичок майбутнього організатора, керівника.Востаннє редаговано Olga (Ср Жовт 19, 2011 1:44 pm); всього редагувалось 2 раз(и)
avatar
Alyona
Admin

К-ть повідомлень : 31
Дата регистрации : 30.08.2011
Возраст : 29

http://kdavt.ukrainianforum.net

На початок Донизу

Re: Тлумачний словник

Створювати по Спонсируемый контент


Спонсируемый контент


На початок Донизу

На початок


 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі